Jak polerować plexi? 1
05 Wrz
9:41

Jak polerować plexi?

Nie da się ukryć, że plexi jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu. W związku z tym styczność z nim ma wielu z nas. Niemal każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to materiał trwały. Niestety musimy zwrócić uwagę, że plexi bardzo łatwo możemy porysować. Niekiedy może już do tego dojść przy czyszczeniu takiego panelu z plexi pędzlem z miękkim włosiem. Warto zatem zastanowić się czym polerować plexi, aby usunąć powstałe rysy.

Pasta do zębów

W sieci jest wiele porad dotyczących tego, jak polerować plexi. Wielu zauważa, że skuteczna jest tutaj pasta do zębów. Warto zauważyć, że może to być najzwyklejsza pasta, choć pamiętajmy też o tym, że sprawdzi się ona tylko i wyłącznie wtedy, kiedy do czynienia mamy z niewielkimi rysami. Wówczas ta metoda polerowania z wykorzystaniem do tego na przykład waty może się sprawdzić. Bardzo możliwe, że proste polerowanie pastą powtórzyć będziecie jednak musieli kilkukrotnie.

Pasta polerska

Jeśli zmagacie się z większymi rysami, niestety pasta do zębów się tutaj nie sprawdzi. Wówczas sięgnąć trzeba po produkt specjalnie do tego przeznaczony, a więc pastę polerską. Najlepiej jeśli będzie to drobnoziarnista pasta polerska. Dobrze wspomóc się tutaj miniszlifierką i filcem, choć przy użyciu szlifierki, nie wolno jej nastawiać na wysokie obroty. Powinna ona pracować na obrotach wolnych, gdyż praca na wysokich może powodować powstanie rowków.

Jak zatem widzicie z polerowaniem plexi większego problemu nie ma. Każdy powinien sobie z tym zadaniem poradzić.

« »
2 Comments

Dodaj komentarz