Zastosowanie plexi 1
22 Sie
6:32

Zastosowanie plexi

Z pewnością każdy z Was, a przynajmniej większość słyszała już o plexi i oczywiście nie ma się czemu dziwić. Nie jest bowiem tajemnicą, że materiał ten szybko zyskuje na popularności i raczej na pewno najbliższe lata nic w tym trendzie nie zmienią, a jeśli już, to stanie się on jeszcze popularniejszy. Jest to zrozumiałe, ponieważ trzeba mieć tutaj na uwadze, że materiał taki ma bardzo szerokie zastosowanie. Spróbujmy zatem przyjrzeć się kilku jego zastosowaniem. Gdzie wykorzystuje się go najczęściej?

Reklamy

Na pewno na pierwszym miejscu musimy tutaj wspomnieć o reklamie. Na rynku znajdziemy bowiem mnóstwo ekspozytorów zewnętrznych i wewnętrznych, które są wykonane z tego materiału. Mowa tu między innymi o coraz popularniejszych kasetonach reklamowych. Poza tym wskazać trzeba tu jeszcze na stojaki reklamowe, czy też same litery. One także często wykonane są właśnie z plexi.

Meble

To jednak nie wszystko. Z plexi możemy dziś wykonywać także i półki, a nawet całe meble. Na rynku znajduje się dziś coraz więcej regałów wykonanych z tego materiału i raczej na pewno z biegiem czasu będzie ich tylko i wyłącznie przybywać.

Zauważmy tutaj dodatkowo, że plexi jest materiałem przezroczystym. Oznacza to tylko tyle, że często wykonuje się z niego także i szyby. Wprawdzie wielu nie zdaje sobie z tego sprawy, ale z szybami z plexi mamy do czynienia na przykład w łodziach podwodnych czy samolotach. Jest to bowiem też materiał bardzo trwały, choć zauważmy, że z drugiej strony mało odporny na wszelkie zarysowania.

« »
2 Comments

  Kamil

  23 sierpnia, 2016 at 6:32 pm

  Z meblami takimi się nie spotkałem, ale w reklamie ma bardzo szerokie zastosowanie.

  Igor

  25 sierpnia, 2016 at 6:32 pm

  Zgadzam się z tym w stu procentach. Jest to idealny materiał na reklamy zewnętrzne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *