Plexi - zalety i wady 1
11 Sie
9:29

Plexi – zalety i wady

O materiale jakim jest plexi z roku na rok jest coraz głośniej i na pewno najbliższe lata tego nie zmienią. Możemy mieć pewność, że w dalszym ciągu będzie on zyskiwał na wartości. Skoro tak warto przyjrzeć mu się nieco bliżej. Wielu zauważa, że jest to materiał, który ma mnóstwo zalet, a niemal pozbawiony jest wad. Czy rzeczywiście można się nim zachwycać?

Zalety

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba rzecz jasna do zalet takiego materiału. Tych rzeczywiście jest wiele. Zacznijmy od tego, że jest to materiał uniwersalny, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Jako że jest on przezroczysty wykonuje się z niego nawet szyby, choć wydaje się, że najczęściej wykorzystuje się go w marketingu przy tworzeniu wszelkich form reklamy zewnętrznej. To oczywiście nie wszystko. Nie zapominajmy, że jest to materiał odporny na działanie promieni ultrafioletowych. W praktyce oznacza to tylko tyle, że on nie żółknie, przez co wystawiany może być również w pełnym słońcu. Jeśli dodamy do tego dobre właściwości fizykochemiczne fakt, że łatwo poddaje się on recyklingowi oraz ma wcale nie najwyższą w porównaniu do jakości cenę, mamy tu do czynienia z produktem naprawdę bardzo ciekawym, któremu warto przyjrzeć się bliżej.

Wady

Samo plexi jest dość wytrzymałe. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to materiał podatny za zarysowania. Trzeba więc przy nim uważać, choć jeśli już do takiego zarysowania dojdzie, nie będzie problemu z jego wypolerowaniem. To akurat przyjdzie nam z wielką łatwością.

»
2 Comments

Dodaj komentarz